Kapat

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Yapılandırma Aşaması Nasıl ? Kendi Deneyimim

Anasayfa
KREDİ KARTLARI Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Yapılandırma Aşaması Nasıl ? Kendi Deneyimim

Konu Güncellendi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan kredi kartı borç yapılandırma açıklamasının ardından Ziraat ve Vakıfbank tüketiciye çok uygun faiz oranlarında kredi vererek kredi kartlarını kapatacakları bir imkan sunmuşlardı.

Tabi bu kervana bende katılmıştım çalıştığım özel sektörde yaklaşık 8 yıldır bir fiil çalıyorum yönetici pozisyonun Ziraat bankasının şubesine giderek kredi kartı borç yapılandırmasından faydalanmak istediğimi belirttim ve benden aşağıdaki belgeler talep edildi.

  • Gelir belgesi
  • Sigorta döküm listesi
  • Çalıştığım şirketin yetkilisinin imza sirküsü

Ancak haberlerde sadece gelir belgesiyle gidip kredi çekebilirsiniz bilgisi verilmesine rağmen, Ziraat bankasının Genel Müdürü de haberlerde açıklama yaparak sadece gelir belgeniz ile Ziraat bankası şubelerine gidip Kredi Kartı Borç Yapılandırması yapabilirsiniz şeklinde açıklaması olmuştu. Başvuru yaptım ancak bu sefer Aralık sigorta primi SGK dökümüne yansımasına rağmen Kasım ayı maaş bordrosunu kabul etmediler. Tekrar çalıştığım şirketten Aralık ayı maaş bordrosunu kaşe ve imzalı şekli ile tekrar Ziraat Bankasına giderek başvuruda bulunarak işleme aldık. Ayrıca Borç Kapatma Kredisi sayfası üzerinde de bankaların kampanyalarını inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Yapılandırması

Kredi kartı borç faiz oranı %1,10 olarak işleme alındı yaklaşık borç tutarı 2.500 TL. 18 ay taksitle ve aylık 160 TL konuyu bağladık. Akbank A.Ş den aldığım kredi kartın borcunun yatırılması için 50 TL eft ücreti eklendi ve yaklaşık 1 hafta – 10 güne kadar sonuçlanacak denilerek bankadan çıktım ve işlemi tamamladım.

Tabi buradaki en yaşanılmış garip olay ben kredi kartından kurtulmak için kredi kartı borcumu yapılandırmak isterken görevli personel tarafından benden habersiz Ziraat Bankası kredi kartı çıkarıyor olması 2.000 TL limitli, soruyorum hanım efendi ben kredi kartından kurtulmak istiyorum siz kredi kartı çıkarıyorsunuz, bu kadar emek sarf ediyoruz artık kullanırsınız diyor.

2. KEZ ŞUBEYE GİTTİM VE NELER OLDU NELER

Bugün (29.01.19) tarihinde Ziraat bankasına başvuru sonucu sorguladım çünkü aradan 11 iş günü geçmiş hala ses seda yok. Ziraat bankasına gittiğimde masasında dosyam duruyor henüz kredi kullandırılmamış. Kredi kullandırma işlemini başlattık. Banka görevlisi krediyi kullandırılabilmesi için elektrik veya su benzeri otomatik talimatı vermeniz gerektiğini söyledi. Ziraat Bankası Genel Müdürü TV de çıktığında gelir belgeniz ile gidip başvurabilirsiniz şeklinde açıklamada bulunmuştu. Yukarıda belirttiğim evraklara birde her hangi bir fatura ile otomatik ödeme talimatı da ekledik.

Kredi kullanırken 2.500 TL değerinde kredi kartı çıkarmak zorunlu dedi onuda çıkardı, yetmedi 2.000 TL avans tanımladı. kredi borçlandırma yaparken yaşanılanları göz önünde bulundurursak çok zahmetli ve meşakkatli bir süreçten ibaret olduğunu belirtmekte fayda var. Bu arada ilk defa Ziraat bankası inanılmaz evrak sayısına imza attım buda cabası oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir