Kapat

Ziraat Bankası İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Hakkında ki Son Durum! ve Faiz Oranları

Anasayfa
KREDİLER Ziraat Bankası İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Hakkında ki Son Durum! ve Faiz Oranları

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi (Faiz Oranları ve Kredi Detayları)

Bu makalemizde sizlere Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi (Faiz Oranları ve Kredi Detayları) hakkında bilgiler vereceğiz. Banka kredi ve faiz oranlarının yükselmesiyle beraber ihtiyaç kredisi çekmeyi düşünen müşterilerin en çok tercih ettiği banka Ziraat Bankası olmuştur. Ziraat Bankası’nın ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında son derece düşük faizlerle geri ödeme imkanı kılması bu bankayı cazip hale getirmiştir. Ziraat Bankası’ndan ihtiyaç kredisi çekmek isteyen müşteriler öncelikle bankasıyla görüşerek kredi notunu öğrenmelidir. Eğer kredi notu belirli bir ortalamanın üstündeyse bankanız ihtiyaç kredisi için sizlere onay verecektir ve size özel bir ödeme planı ortaya çıkacaktır. Ancak kredi puanınız yeterli miktarı karşılamıyorsa bu durumda Ziraat Bankası ihtiyaç kredisinden yararlanamayacaksınız. Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi’ni müşteri gözünde cazip hale getiren noktalardan belki de en önemlisi 60 aya kadar vade ile geri ödeme koşullarıdır. Hem düşük faiz ve hem de 60 aya kadar vadesiyle ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında şuanda en iyileri arasında yer almaktadır.

Ziraat Bankası Faiz Oranları ile ilgili yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda 2019 Haziran seçimlerinden önce 1.53 faiz oranıyla müşterilerine hizmet veren Ziraat Bankası, seçimlerden sonra faiz oranlarını 1.90 seviyesine güncelleyerek faiz oranlarında artış kaydetmiştir. Yine de Ziraat Bankası 1.90 faiz oranıyla tercih edilebilecek bankalar arasında yer alıyor. Çünkü sadece Ziraat Bankası değil, hemen hemen diğer tüm bankalar faiz oranlarını güncelleyerek yükseltmişlerdir. Bu durumda Ziraat Bankası’nın hala ihtiyaç kredisi konusunda en çok tercih edilen bankalardan birisi olduğunu söyleyebiliriz. Şöyle bir hesaplama yapacak olursak 1000 TL tutarında ihtiyaç kredisi çektiğimizi varsayalım. Vade olarak da 60 aylık bir süre belirleyelim. Faiz oranını yukarıda söylemiş olduğumuz gibi 1.90 üzerinden hesaplayalım. Bu arada
kredi başvurusunu Ziraat Bankası müşteri hizmetleri üzerinde de yapabilirsiniz. Bu durumda 60 aylık vadeyle beraber %1.90 faiz için yıllık maliyetimiz %31.4123 olacaktır. Ödeme planları 60 ay boyunca 30.75 TL olarak gözükmektedir.

Ziraat Bankasından kredi çekebilmeniz için kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Bunun için Findeks üzerinden kredi notu puanınızı hesaplamanızı tavsiye ediyoruz. Bankalarınızın internet şubesi üzerinden de kredi notu sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebileceğinizi hatırlatalım. Ancak kredi notunuzu sorgulamanın da ekstra ücrete tabi olacağını ve bunun komisyon olarak sizden alınacağını ayrıca belirtmek istiyoruz. İhtiyaç kredisi belgesiz ve kefilsiz olarak da verilebilmektedir. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisine alternatif olarak en düşük faizli ING Bank tarafından sağlanan ihtiyaç kredisi de mevcuttur. ING Bank’ın faiz oranı ise %2.09’dur. Ayrıca evlenecek çiftlerimiz evlilik kredisi veren bankalar sayfasına gidebilirler.

Ziraat Bankası Konut Kredisi (Faiz Oranları ve Kredi Detayları)

Yeni bir ev alma hayaliniz varsa ve yeteri miktarda nakit bulamıyorsanız bu durumda Ziraat Bankası Konut Kredisine başvurarak nakit ihtiyacınızı düşük faiz oranlarıyla ve yüksek vade imkanlarıyla karşılayabilmeniz mümkün hale geliyor. Özellikle yeni evlenecek çiftler veya henüz evlenmemiş ve ev almak isteyen kişiler konut kredisine başvurarak ev satın almaya çalışıyorlar. Kredi çekerken en çok dikkat edilmesi gereken noktanın mutlaka bu krediyi ödeyebilecek maddi güce sahip olduğunuzdur. Eğer sabit bir maaşınız varsa konut kredisi çekmenizi öneriyoruz ancak eğer sabit bir maaşınız yoksa ve işten çıkarılma riskiyle karşı karşıya kalırsanız ileride doğabilecek ödeme sıkıntıları nedeniyle kiralık evlere yönelmenizi  tavsiye ediyoruz. Ziraat Bankası Konut Kredisi bu noktada büyük kolaylıklar sağlıyor. Ziraat Bankası Konut Kredisi, düşük faiz oranı ve uzun vadesiyle kredi çekmek isteyen müşterilerin ilk uğradığı bankalar arasında yer alıyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi ile ilgili yapmış olduğumuz araştırmaları, faiz oranlarını ve kredi detaylarını hep beraber inceleyelim.

Ziraat Bankası Konut Ürün Paketi adı altında kredi çekmek isteyen müşterilerine %1.55 orandan minimum 3 ay, maksimum 120 ay vadeli olacak şekilde kredi hizmeti sunmaktadır.

Ayrıca Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu bir diğer kredi paketi Taşıt Ürün Paketi adı altındadır ve %1.86 olarak belirlenen faiz oranıyla yine minimum 3 ay, maksimum 60 ay vadeli olarak hizmet vermektedir. Krediye Ziraat internet bankacılığı üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Tüketici Ürün Paketi seçeneğinde ise faiz oranı %1.90 olarak belirlenmiş minimum 3 ay ve maksimum 60 ay vade ile bu krediyi kullanabilme imkanı sağlanmıştır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi faiz oranı %1.55 olarak belirlenmiştir. Örneğin 100.000 TL tutarında 120 ay vadeli bir kredi çektiğimizi düşünelim. Bu durumda ödememiz gereken taksit tutarı 1.840,66 TL olarak belirlenmiştir. Faiz oranı %1.55’ten hesaplanacağı için yıllık maliyet oranı %20.6786 olarak karşımıza çıkacaktır.

Konut kredisi çekmek isteyenlerin muhakkak Ziraat Bankası ile görüşmesini tavsiye ediyoruz. Sizler için en güncel verileri baz alarak internet sitemizde yayınlamaya çalıştık. Bu veriler faizlerde olabilecek artışa veya azalmaya göre değişiklik gösterebilecektir. En doğru bilgiyi bankanızla görüşerek ve size özel ödeme planı çıkartarak alabilirsiniz. Ziraat Bankası Konut kredisi şuanda piyasada en düşük konut kredisi veren bankalar arasında olması nedeniyle yeni ev satın alacak müşteriler için tercih edilen bankalardan birisidir. Size özel ödeme planları ve kredi notunuzu öğrenmek için bankanızla iletişim kurmanızı önemle tavsiye etmekteyiz.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi (Faiz Oranları ve Kredi Detayları)

Eğer yeni bir araba almayı düşünüyor ve bunun için en uygun faiz oranlarına sahip kredi veren bir banka arıyorsanız Ziraat Bankası’na mutlaka uğramanız gerekiyor. Bu yazımızda yeni taşıt almak isteyen müşteriler için Ziraat Bankası taşıt kredisi kredi detayları ve faiz oranlarıyla ilgili önemli bilgiler vereceğiz. Taşıt kredisine başvurmadan önce kredi notunuzu muhakkak sorgulamanız gerekiyor. Çünkü kredi notu değişken bir sisteme sahiptir. Örneğin bir kredi için başvurduğunuz zaman olumsuz cevap alırsanız bu kredi notunuzu da olumsuz etkilemektedir. O kadar ilginç bir sistem mevcuttur ki bu sistem sayesinde pek çok borçlu kara listeye alınmıştır. Bu yüzden kredi notunuzun yeterli miktarda olduğundan emin olunuz.

Yeni bir taşıt almaya karar verdiniz ve sırada elbette en düşük taşıt kredisi veren bankayı bulmak kaldı. İşte bu aşamada karşımıza Ziraat Bankası’nın uygun ve düşük faizli taşıt kredisi imkanları çıkmaktadır. Ziraat Bankası’nın en çok tercih edilen ve kredi veren banka olmasının sebepleri arasında kredi oranlarının düşük tutulması ve vade süresinin de bir o kadar uzun olması etkilidir. Bu yüzden eğer taşıt kredisi çekmeyi düşünüyorsanız Ziraat Bankası’na uğramadan taşıt kredisi çekmeye karar vermemenizi öneriyoruz. Hem devlet bankası olması hem de kredi, faiz oranlarının düşük tutulması bankayı cazip hale getiriyor.

Ziraat Bankası Taşıt Ürün Paketi adı altında kullanıcılara sunmuş olduğu kredi seçenekleriyle faiz oranı %1.86 olarak belirlenmiştir.

Bu durumda bir hesaplama yapmak zorunlu hale gelmiştir. Örneğin 50.000 TL’lik taşıt ürün paketi kapsamında kredi çekeceksiniz. Vade olarak da 48 ay belirlediniz. Faiz oranı %1.86 olacağına göre sizin ödemeniz gereken kredi taksit tutarı 1,707.99 TL olarak belirlenmiştir. Bunun yıllık maliyet oranı ise %30.7352 olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu durumda kredi çekmeden önce çekmek istediğiniz kredi miktarını belirlemeniz ve Ziraat Bankası’nın internet sitesinde yer alan taşıt Kredisi sayfasında bulunan hesaplama araçlarını kullanarak o kısma çekmek istediğiniz kredi miktarını yazdıktan sonra kaç ay vade ile ödeme yapmak istediğinizi belirtmeniz ve ona göre çıkacak olan taksit tutarları ile bir hesaplama yapmanız gerekiyor. Şuanda yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi taşıt kredisi çekme işlemi yapmak isteyen kişiler için Ziraat Bankası faiz oranı %1.86 olarak belirtilmiştir. Taşıt kredisinin size çıkabilmesi için kredi notunuzun temiz olması gerekmektedir. Zira ödenmeyen krediler nedeniyle pek çok kişi icralık olabilmektedir. Buna dikkat etmenizi kesinlikle öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir