Kapat

Kredi Kartı Yapılandırma

Anasayfa
KREDİ KARTLARI Kredi Kartı Yapılandırma

Bankalar kredi kartı borcunu geciktirmiş, ödemekte zorlanan müşterileri için Kredi Kartı Yapılandırma seçenekleri sunmaktadırlar. Kredi kartı kullanıcıları ilgili bankanın yapılandırma servisiyle görüşerek süreci başlatabilmektedirler. Kredi kartı borçlarını taksitlendirerek yapılandıran servisler elbette toplam borcun üzerine Faiz uygulamaktadır. Bu oran güncel faiz oranından oldukça farklıdır. Bu faiz oranlarında belirleyici olan ise ödeme planındaki Vade(taksit) sayısıdır. Vadeler uzadıkça uygulanan faiz oranı artmakta, dolayısıyla toplam ödenecek tutar da artış göstermektedir.

Kullanıcıların bu konuda bilmesi gereken bir diğer husus ise yapılandırma sonrası kredi kartlarını kullanamayacaklarıdır. Kredi kartı yapılandırma süreci başladığı an kredi kartı bloke olur. Bir diğer önemli nokta ise bankaların “Kredi Kartı Yapılandırma” işlemi için talep ettiği “Yapılandırma Maliyeti”ve “Dosya Masrafı”ücretleridir. Bu gibi ücretler borcunuzu arttıracaktır.Toplamda ne kadar ödeme yapılacağının anlaşılabilmesi için anlaşma esnasında bu ücretlere dair bilgi alınması önemlidir.

Kredi Kartı Yapılandırma

“Kredi Kartı Yapılandırma” işlemi iki durumda yapılabilmektedir.Birincisi ilgili bankayla yapılan ve borcunuzu 90 gün boyunca ödememeniz halinde başlatılan yasal sürecin henüz başlamamış olduğu durumda. İkincisi ise yasal sürecin başlamış olduğu durumda. Yasal süreç başladığında bankalar borunuzu Varlık Şirketlerine devretmektedirler.Borçlular varlık şirketleriyle görüşerek de yapılandırma sürecini başlatabilirler. Ancak varlık şirketlerinin borç yapılandırma uygulamaları ilgili bankanın uygulamalarından farklıdır.

Dikkat edilmesi gereken son nokta ise borcunuzu yapılandırdıktan ve ödedikten sonra tamamen ödediğinize dair bir belge almanız gerektiğidir. Yapılandırma süreci Kredi Notunuzu oldukça kötü etkileyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir