Kapat

Kredi Kartı Kaç Günde Elimize Ulaşır? Ne Zaman gelir?

Anasayfa
KREDİ KARTLARI Kredi Kartı Kaç Günde Elimize Ulaşır? Ne Zaman gelir?

Kredi Kartı başvuru sürecinde kredi notunuz ile ilgili bir problem yoksa ortalama bir kredi kartı onay süreci 15 iş günü olarak belirlenmektedir, ancak bankadan bankaya bu süre uzaya bilir de kısalabilir de her bankanın prosedürü farklıdır. 15 gün olarak belirlendiği taktirde kredi kartı elinize ulaşır ve kullanıma aynı gün yapacağınız şifre belirleme işleminden sonra kullanabilirsiniz.

Kredi Kartı Onay Süreci Kaç Gündür?

Kredi kartı onay süreci ortalama 1-2 hafta arasında geçmektedir. Her bankanın prosedürü farklı olduğu için biz kredi kartı onay süreci 1 hafta olarak kabul edebiliriz. Bazı müşterilerinin kredi notu yüksek olması durumunda kredi kartı başvuru talepleri anında onaylanır, kredi notunuz düşük ise red edilme olasılığı daha yüksektir.

Kredi Kartı Basımı Kaç Gün Sürer

Kredi kartı yeni başvurularda onaylanması durumunda yaklaşık 10 gün içerisinde basım işlemi biter ve kargo ile sevk edilir, ancak kredi kartınızı kaybettiniz yeniden basımını talep ettiyseniz bu 10 günden fazla sürebilir.

Kredi Kartı Kuryeye Verildikten Sonra Kaç Günde Ulaşır?

Kredi kartı kuryeye verildikten sonra 0-600 km de 1 günde 600-1000 km uzaklıktaysanız 2 iş gününde kredi kartın basıldığı şehirden 1.000 km ve üzeri uzaklıktaysanız ortalama 3 iş günü içerisinde elinize ulaşacaktır.

Bütün bu süreç tamamlandıktan sonra kredi kartı elinize ulaştığında kredi kartınızın üstünde isminiz ve soy isminiz, kredi kartı numaranız ve kredi kartı son kullanma tarih bilgileriniz yer almaktadır. Kredi kartınızı ilk kullanıma başlamadan önce hatırlayabileceğiniz kolay bir şifre belirledikten sonra kullanıma başlayabilirsiniz. Ödemelerinizi aksatmadan kullanmanız durumunda banka tarafından veya sizin tarafınız dan kredi kartı limitiniz arttırılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir