Kapat

Kredi Kartı Borcunu Ödemeyen Haciz Gelir mi ? İşte Detaylar

Anasayfa
KREDİ KARTLARI Kredi Kartı Borcunu Ödemeyen Haciz Gelir mi ? İşte Detaylar

Tüketicilerin kredi kartı borçlarını ödeyememesi nedeniyle farklı kredi kartları çıkarıp halk içerisinde kredi kartlarını sırasıyla doldur boşalt yapılmakta ve bu şekilde ödemelerini ertelediklerini sanan tüketiciye ekstra borç gelmektedir.

KREDİ KARTI BORÇ YAPILANDIRMASI

Tüketicilerin artan borçlarına istinaden devlete ait kamu bankaların atağa geçerek kredi kartların borç yapılandırması ile ilgili yapılandırmalar gerçekleşmişti. Bu yapılandırmadan faydalanarak uygun faiz oranları ile birlikte kredi kartlarınızın borçlarını ödeyerek haciz işlemlerinin önüne geçilmesi için tüketiciye büyük bir fırsat doğmuştu.

Kredi kartı borç yapılandırma konumuz için tıklayın

KREDİ KARTI BORCUNU ÖDEYEMEYENE HACİZ YOLU

Yargıtay 19. Hukuk dairesi tarafından “İçtihat Metni” özelliğindeki kararı ve hesabın kat’ı (kapatılması -kesilmesi) ile muaccel olan (ödenecek hale getirilmesi) bankı borcu olanlar için yeni bir boyut kazanmasına neden oldu.

KREDİ KARTI BORCUNA EMSAL KARAR OLDU

Yargıtay 19. Hukuk Dairesi tarafından bankanın haklı olduğu ve tüketicinin borcunu ödeyememesi, artan borç nedeniyle alacaklı bankanın haciz için açmış olduğu mahkeme dosyasında kararın tüketicinin borcuna karşılık haciz işlemini onaylaması ile emsal bir karara imza atıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir