Kapat

İş Yeri Açmak İçin Kredi Veren Bankalar 2019

Anasayfa
KREDİLER İş Yeri Açmak İçin Kredi Veren Bankalar 2019

İş yeri açmak isteyen yada mesleğini icraa etmek isteyenler bir kaynak arayışına girerler genellikle bu kaynak arayışı mevcut biriktirilen ekonomik güç kullanılır yada biriktirilen ekonomik güce varsa eksiklikler eş ,dost ve akrabalardan nakit alınarak üstü tamamlanarak iş yeri açılışına başlanır.

Bir çok insanın hayali olan ve özellikle mesleklerini icraa edecekleri bir iş yeri açmak istemeleridir. Bununla ilgili bir çok banka, devlet bankaları da dahil uygun ödeme seçenekleri ile tüketiciye kredi imkanları sağlamaktadır.

Ülkemizde küçük kobilerin yani küçük işletmelerin yeri ve değeri çok kıymetlidir. Küçük işletmeler ekonomide çekirdek aile olarak ifade edilir. Çalışır hayatında emekli olduktan sonra bile insanlar iş yeri açmakta hem geri kalan yaşam hayatında boş durmamak için çalışır yada aldığı emekli maaşının yetersizliğinden dolayı açacağı iş yeri ile ev ekonomisine destek yaratacak bir kaynak oluşturmaktadır. Yıllardır esnaflık yapmasına rağmen yada büyük işletmeleri olmasına rağmen işletme sahipleri zaman zaman bankalardan kredi ihtiyaçları olmakta ve başvurmaktalar, bunda dikkat edilmesi gereken kredi çekecek işletme sahibinin geri ödeme seçeneklerini çok iyi analiz etmesi gerekiyor. İş yer açma kredi faiz oranları ve kredi taksit seçeneklerini iyi irdeleyebilmeli aksi halde geri ödemede çekeceği zorluklarla iş yeri açma hayalleri sona erebilir.

İŞ YERİ AÇMA KREDİSİ ALMA ŞARTLARI?

İş yeri açma kredisi alacak kişi aşağıda belirtilen şartları yerine getirmesi zorunludur. Bu şartlar yerine getirilmesi durumunda tüm bankalara başvuruda bulunabilirler.

1-) Kredi başvurusunda bulunacak tüketicinin kredi notu iyi olması çok önemlidir.

2-) Kredi notu 1.200 – 1.600 arasında olanlar iş yeri açma kredisi veren tüm bankalardan olumsuz yanıt alırlar,

3-) Daha önce kredi çekmiş veya kullandığı kredi yan ürünlerde her hangi bir gecikme yada ödememezlik gibi bir durum söz konusu ise başvuruda bulunamaz.

4-) Özellikle bankaların kara listesine giren tüketicilerde bu krediye başvuramazlar.

İŞ YER AÇMA KREDİSİNDE BANKAYA SUNULAN EVRAKLAR

İş yeri açma kredisinde şart koşulan bazı evraklar şöyle;

1-) İş yeri açma bildirim belgesi (Muhasebeciniz çıkarabilmektedir)

2-) Noter tasdikli imza sirküsü

3-) Aslı gibidir onaylı nüfus cüzdan fotokopisi

4-) Bağlı bulunduğunuz muhtarlıktan alacağınız ikametgah belgesi,

5-) İş yeri açacağınız dükkan hakkında bilgileri resmi evraklar üzerinden izah edilebilecek tapu,kira sözleşmesi gibi belgeler.

İŞ YERİ AÇMAK İSTEYEN BAYANLARA KREDİ

Hükümetin bu çerçevede kadınlara iş yeri açmaları durumunda bir çok konuda destekleri mevcuttur özellikle KOSGEB tarafından iş yeri açma desteği ve hibe kredisi gibi bir çok alternatif kredi seçenekleri bulunmaktadır. KOSGEB Kadın girişimcilik sertifikası ile alacakları hibe kredisi ile iş yerlerini rahatlıkla açabileceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir