Kapat

Faizsiz Taşıt Kredisi Çekmek Mümkün mi? Sıfır Faizle Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Anasayfa
KREDİLER Faizsiz Taşıt Kredisi Çekmek Mümkün mi? Sıfır Faizle Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Bir çok insanın cep telefon modellerini takip edip her seferinde yenisini almak yada gücü yetmiyor ise ikinci elini alma alışkanlığı günümüz Türkiyesin de vazgeçilmez olmuş durumda. Aynı alışkanlık araçlara da sıçramış durumda. Yeni çıkan modeller ya da kullandığınız aracın bir üst modeli çıkınca haliyle araç sahipleri aracını yenilemek ister yada ekonomik olarak gücü yetmiyor ise biraz bekler düşük km de olan araçları satın almak için farklı finans arayışına girmektedir. Bu makalemiz de sıfır faizle taşıt kredisi nasıl alınır bunların üzerinde konuşacağız.

İKİNCİ EL SIFIR FAİZLİ TAŞIT KREDİSİ ALMA YÖNTEMİ

İkinci el sıfır faizli taşıt kredisi çekmek artık çok da zor değil. Bu kredi imkanını bir çok özel bankalar sağladığı gibi otomobil üreticilerin kendi içerisinde sağladığı finansman destek ile ikinci el taşıt kredisini tüketiciye sunmakta bu sayede araç satışlarını da peşin sıra gerçekleştirmektedir. Aslında bunun sebebi araçların 5 yaşından önce satışlarını gerçekleştirmek istemeleridir.

FAİZSİZ KREDİ VEREN BANKA BİLGİLERİ

Faizle işinizi olması, faize bulaşmadan ikinci el taşık kredisi veren bazı bankalar şunlardır; Katılım Bankası, Albaraka, Kuveyt Türk, Vakıf Katılım, Ziraat Katılım, bankalarıdır. Peki bu bankalar neden faizsiz ikinci el taşıt kredi imkanı sunarlar ? çünkü bu bankalar sizin adınıza aracı satın alır ve üzerine kendisi kar payını ekler ve tüketiciye sıfır faizle ikinci el taşıt kredisi adı altında aracı size satarlar. Bu sayede 2 ticari işlem gerçekleşmiş olur.

İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ VEREN BANKALARIN KAR PAY ORANLARI

Kuveyt Türk: %1,34 – 48 Ay vade

Vakıf Katılım: %1,36 – 48 Ay vade

Türkiye Finans: %1,28 – 48 Ay vade

Ziraat Katılım: %1,25 ile %1,29 arası 48 Ay vade

BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN EVRAKLAR

İkinci el taşıt kredisi için bütün banka ve finansman danışmanlar için istenilen evraklar genelde ortak evraklar dır. Bu evraklar şöyledir;

  • Taşıt finansmanı başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir Belgesi
  • Ruhsat Fotokopisi
  • İkametgah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir