Kapat

Faizsiz Hayvancılık Kredi İmkanı Sağlayan Bankalar 2019

Anasayfa
KREDİLER Faizsiz Hayvancılık Kredi İmkanı Sağlayan Bankalar 2019

Hayvancılıkla uğraşanlar yada mesleklerini değiştirip farklı işlerle uğraşmak isteyenler hayvancılık sektörüne yönelmekteler. Hükümet tarafından son dönemde özellikle şehirden köye göçüş projelerinde bir çok destek imkanı sağlamaktadır. Köye göç edenler yada köyde yaşamlarını sürdürenler bu tür devletin sağladığı kredi imkanlardan faydalanabilmesi için için öncelikleri bir arsaya sahip olmaları çünkü devlet arası olmayan girişimciye Faizsiz Hayvancılık Kredisi vermemektedir.

Bunu okumanızı tavsiye ederiz: Kosgeb Kredisine Nasıl Başvurabilirim

Faizsiz kredi desteği almak isteyenler genellikle arsası olanlar hayvanlarını almaktalar akabinde tesislerini kurduktan sonra başvuruda bulunabiliyorlar.

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Almanın Şartları Nelerdir?

Faizsiz hayvancılık kredisi alabilmeniz için alacağınız bankanın devlet bankası olması gerekmektedir, devlet bankalarının dışında özle bankalar faizsiz hayvancılık kredisi vermemektedir. Tabi ki sıfır faizle kredi alabilmeniz için krediyi alacak kişinin ÇKS ‘e üye olmuş olması gerekiyor.

Faizsiz kredi almak isteyen girişimcinin daha öncesinden resmi kayıtlarda hayvan yetiştiriciliğini yapacağını beyan etmiş olması gerekiyor bunun yanı sıra Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığının hazırladığı eğitimlere katılmış olması gerekiyor. Sıfır faiz almak isteyenler bankalara giderken bankanın şart koşacağı özel istekleri de olabilir bu evrak ve isteklerin de yerine getirilmesi ile birlikte en kısa süre içerisinde kredinizi kullanabilirsiniz.

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Şartları

Faizsiz kredi alınabilmesi için ÇKS üye olanlar başvurabilir. Burada dikkat edilmesi gereken bankaların istedikleri evrakları eksiksiz yerine getirilmesi çünkü bankalar kredileri verirken belli bir çiftçi sınırı koymaktadır. Örnek 2019 yılında çiftçiye bir destek limiti açıklanır ancak bu limit 20 çiftçi de olabilir 30 çiftçi de olabilir projenin maliyetine göre bu sınırlıdır.

Küçük ve Büyükbaş hayvanlarının cinsi ve sayısına göre devlet bankalarının sağlayacağı kredi tutarları farklılık gösterebilir.

Faizsiz Hayvancılık Kredisi İçin İstenilen Bazı Evraklar

Kredi almak isteyenler öncelikle ÇKS belgelerini mutlaka yanlarında bulundurması gerekmektedir, akabinde nüfus cüzdanı, ikametgah ve Tarım Bakanlığının düzenlediği eğitimler ile ilgili sertifika.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Hükümetin çiftçilere sağladığı kendi imkanlarında aşağıda belirttiğim bankalara ücretler gönderilmektedir.

Ziraat Bankası, Vakıf Bank ve Halkbank dönemsel olarak çiftçilerimiz için faizsiz hayvan kredisi verebilmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir