Kapat

Eğitim kredisi Veren Bankalar 2019

Anasayfa
KREDİLER Eğitim kredisi Veren Bankalar 2019

Lise son sınıfta başlayan üniversite hazırlık sürecinden sonra üniversite kazanılır ve bulunduğu il dışın da okumaya başlayan öğrenciler için artık zorlu bir maratona bir de gurbet eklenir. Öğrenciler bir de ailelerinden uzak olunca okul yaşamını sürdürdüğü gibi hayat mücadelesi de başladığının farkına varır.Ekonomik olarak durumları iyi olmayan aileler çocuklarının üniversite hayatında pek fazla katkı sağlayamıyor, iş tamda bu anda devlet bankaları devreye giriyor.

Bankaların öğrencilere sunduğu eğitim kredisi ile öğrencilerin üniversite süreci boyunca desteklemekte ve üniversitelerini rahat bir şekilde bitirmelerine yardımcı oluyor.

İşte detaylar;

Eğitim Kredisi Nedir?

Eğitim kredisi üniversite çağındaki öğrencilerin rahat bir şekilde okul yaşamını sürdürebilmesi ve başarılı bir grafik sergileyebilmesi için bankalar tarafından verilen toplu paradır. Ziraat bankasının öğrencilere sunduğu bu destek ve esnek ödeme seçenekleri ile öğrenciler için maddi zorluklarla mücadele edilmeden rahat bir üniversite okuma olanağı sağlıyor.

Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

Eğitim kredisi başvurularında bankalar öğrencilerin bir geliri olmadığını bildiği için öğrenciler eğitim kredisi için ebeveynlerinden birini veya başka bir birey aracılığı ile başvurmaları gerekmektedir. Tabi ki; Başvuru yapacak olan ebeveyn ve birey’in kredi notunun düşük olmaması, geçmişte her hangi bir kredi yan ürünlerinde gecikmeye maruz kalmaması önemlidir. Bu şartlarda yerine getirilmiş ise öğrenci olduğunuzu belgeleyecek evrak ile birlikte bankaya eğitim kredisine başvurabilirsiniz.

En Uygun Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Öğrencilerin uygun eğitim hayatına destek amaçlı sağlanan eğitim kredisinde aşağıda bilgileri bulunan bankalar tarafından en uygun eğitim kredisi verilmektedir.

Ziraat bankası eğitim kredisi: Ziraat bankası eğitim kredisi genellikle sıfır faiz ile vermekte ancak siz evdeki hesabı çarşıya uydurabilmeniz için her zaman %1,19 olarak hesaplamanız daha doğru olacaktır. Ebeveyniz ile birlikte ne yakın ziraat bankasına başvura bilirsiniz.

Vakıfbank Eğitim Kredisi: Vakıfbank eğitime tam destek veren bankalardan biri yaklaşık 40 BİN TL ve %.1,18 oranla esnek ödeme seçenekleri ile eğitim kredisi veriyor.

Garanti Bankası Eğitim Kredisi: Garanti %1,38 oranla 48 ay vade seçeneği ile 25 BİN TL eğitim kredisi vermektedir.

Türkiye iş bankası eğitim kredisi: İş bankası özel ve eğitim kurumlarında eğitim hayatı devam eden öğrenciler için %1,50’den başlayan oranlar ile eğitime destek veren özel bankalardan biri.

Denizbank Eğitim Kredisi : denizbank eğitime destek veren bir diğer özel bankalardan biri, Denizbank %1,25 oran ve 10 BİN TL esnek ödeme seçenekleri ile eğitime katkı sunuyor.

Yapı kredi eğitim kredisi: Yapı kredi eğitim kredi seçeneğini ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendiriyor, Yani Yapı krediye başvurduğunuz aslında bir ihtiyaç kredisi çekeceğiniz den haberiniz olsun.

Başvuruda istenilecek olan evraklar

Öğrenci kayıt belgesi
Varsa öğrenci kimliği
Nüfus cüzdan fotokopisi
Ebeveyn ile alakalı maaşlı ise evrakın ibraz edilmesi
Varsa ebeveynlerin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir